FAQ

Obecné

Co je Rentier.cz za službu a jak platforma funguje?

Služba Rentier.cz umožňuje společně s námi participovat na úvěrech za účelem nákupu nájemních nemovitostí, které generují pravidelné příjmy z jejich pronájmů. Každý měsíc vám vyplatíme předem stanovený a fixní výnos do vaší peněženky, ze které si můžete finance vyplatit na bankovní účet nebo dále reinvestovat.

Proč Rentier.cz?

Peníze dělají peníze. Umožňujeme široké veřejnosti zhodnocovat finance již od 1 000 Kč. Kompletně online bez nutnosti osobních schůzek. Věříme, že v následujících letech platformy našeho typu kompletně nahradí tradiční způsob investování do nemovitostí.

Kdo všechno může investovat?

Investovat mohou fyzické osoby starší osmnácti let, které jsou zároveň držitelem českého nebo slovenského občanského průkazu a bankovního účtu vedeného v českých korunách.

Investice / nemovitosti

Do jakých nemovitostí investujete?

Investujeme primárně do bytových domů s větším počtem bytových jednotek a komerčních prostor. Vybíráme pouze prémiové nemovitosti, které stabilně rostou na hodnotě a v lokalitě je po nich poptávka.

Jsou nemovitosti v nabídce obsazené nájemníky?

Do nabídky dáváme k investici pouze nemovitosti, které jsou obsazené nájemníky a generují každý měsíc výnosy.

Co se stane, když nájemníci odejdou a byt zůstane prázdný?

Výnos je fixní a pravidelně vám jej každý měsíc vyplatíme bez ohledu na obsazenost budov. Investujeme do celých bytových nebo komerčních komplexů, kde máme vždy několik nájemníků a tím výnos v každé nemovitosti diverzifikujeme. Investujeme v žádaných lokalitách a naše nemovitosti nebývají při obměně nájemníka dlouho prázdné.

Musím se o nemovitost aktivně starat?

Nemusíte. Kompletní správa nemovitostí je na nás. Od údržby přes výběr vhodných nájemníků po všechny povinnosti, které jsou se správnou nemovitosti spojené.

Jak rychle mohu investovat?

Rychle. Stačí se zaregistrovat zadáním emailu a hesla, tím získáte přístup k nabídce nemovitostí. Pro finanční operace je třeba projít AML ověřením, nahráním občanského průkazu apod. Po ověření vaší totožnosti si dobijete finance do peněženky a můžete začít investovat.

Proč chcete moje doklady?

Jelikož jsme povinnou osobou podle zákona proti praní špinavých peněz, musíme provést identifikaci vaší totožnosti.

Jaké jsou výnosy?

Výnos je stanovený pro každou nemovitost individuálně a v průběhu investice nedochází k jeho změnám. Po přihlášení do uživatelského účtu je u každé nemovitosti výnos uveden. Cílíme na výnos 6-10 %.

Mohu svoji investici kdykoliv prodat? Je to zdarma?

Investici můžete kdykoliv nabídnout k prodeji ve vašem uživatelském účtu v sekci Portfolio. Za realizovaný prodej si účtujeme poplatek 1 % z prodané výše investice. To je jediný poplatek, který na Rentier.cz najdete.

Jsou nemovitosti pojištěné?

Ano, nemovitosti jsou pojištěny proti všem standardním typům škodních události.

Jak je měsíční výnos fixní?

Výnos pro každou nemovitost je stanoven fixní procentuální sazbou, jejiž výši naleznete po přihlášení na Rentier.cz v detailu každé nemovitosti. Výnos je fixní po celou dobu investice a vyplácíme jej i v případě, že nemovitost v průběhu investice dočasně ztratí nájemce.

Partnerský program

Proč používat partnerský program?

Pro zvýšení vašich příjmů. Máte kolem sebe lidi, o kterých víte, že by je mohlo investování také zajímat? Doporučte jim Rentier.cz a získejte odměnu ve výši 2 % z průměrné výše investice v prvních 12 měsících od jejich registrace.

Jak se počítá odměna?

Pokud např. vámi přivedený investor investuje první den 1 000 000 Kč a tuto částku ponechá zainvestovanou po celý první rok od registrace, vaše odměna bude 20 000 Kč. Odměny vám budeme připisovat na měsíční bázi i ze všech pozdějších investic.

Do kdy mám nárok na odměnu?

Nárok na odměnu máte po dobu prvních 365 dní od registrace každého z doporučených investorů.

Jak poznáte, že se nový investor registroval díky mně?

Ve svém účtu máte k dispozici unikátní registrační odkaz. Ten můžete svým známým poslat na email, sdílet na sociálních sítích, publikovat na blogu apod. Pomocí tohoto odkazu poznáme, že nový investor přišel díky vám.

Kdo se může zapojit do partnerského programu?

Každý uživatel služby Rentier.cz získává automaticky možnost využívat partnerského programu. Partnerský program naleznete po přihlášení do investorského účtu na záložce Finance, Partnerský program.

Ostatní

Za jak dlouho mi odešlete peníze z peněženky na můj bankovní účet?

Peníze odesíláme dvakrát týdně, vždy v pondělí a ve čtvrtek po půlnoci. Do každého převodu jsou zahrnuty žádosti podané nejpozději do 23:59 předchozího dne. O vyplacení stačí požádat ve vašem uživatelském účtu v sekci Finance. V Transakční historii je uveden čas podání žádosti o převod, nikoli čas samotného odesílání finančních prostředků. Peníze odesíláme z Fio banky.

Je příjem z této investice potřeba nějak danit?

Z vyplacených výnosů není srážena žádná daň a jsou vypláceny v tzv. hrubé výši. Pokud vám vznikla povinnost podat daňové přiznání, je nezbytné do něj zahrnout i příjmy z Rentier.cz. Jste-li českým daňovým rezidentem a zároveň nepodnikající fyzickou osobou, považujeme výnosy za úrokový příjem, který se zdaňuje v rámci dílčího základu daně dle § 8 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů. Nejsme však oprávněni poskytovat daňové poradenství a v každém případě doporučujeme, abyste daňové otázky řešili se svým daňovým poradcem.

Kdo za projektem stojí?

Provozovatelem platformy je společnost HAVEL CAPITAL, s.r.o. Vlastníkem nemovitostí je HAVEL REAL ESTATE, s.r.o. Skupina investuje do nájemních nemovitostí od roku 2016. Více o aktivitách naleznete na www.havel.eu.

Vlastníte licenci od ČNB?

Platební účty Rentier.cz vede společnost ThePay.cz, s.r.o. s licencí Instituce elektronických peněz od ČNB.

Jaká jsou rizika spojená s investicí?

Rizika spojená s investicí jsme pro vás vypsali v Předsmluvních sdělení.

Profile details updated.

Document deleted.

Your account expires in three days.

Three credits remain in your account.